در محضر افلاکیان

چه زمانی ماتم و چه زمانی سرور داشته باشیم ؟

 حضرت استاد فروغی زید عزه الشریف :

خداوند گاهی می‌فرماید: «لاتَفْرَح»؛ فرحناک نباش، مست غرور نباش.
گاهی هم می‌فرماید: قُلْ بِفَضْلِ اللَّهِ وَ بِرَحْمَتِهِ فَبِذلِكَ فَلْيَفْرَحُوا. هر جا که به فضل و رحمت خدا توجه کردی، جشن بگیر و مسرور باش.

ادامه مطلب...

مطالب برگزیده

 

چرا زنها نمی توانند چند شوهر داشته باشند؟

 

شبهه منبع گزارش برخی وقایع مخفی تاریخ

 


شاه کلید حیا

 


بررسی علمی قانون حجاب و عفاف

 


برنامه ریزی مناسب به جای مقصّرتراشی

 


معنای واقعی قید مطلقه در اصطلاح ولایت مطلقه فقیه

 

 

از کورش ساختگی تا کورش واقعی

 

 

 مشورت حضرت سلیمان با خفاش
چرا باید دین داشته باشیم؟علت ممنوع نشدن یکباره برده‌داری در اسلام

 


نفوذی‌های انقلاب

 


حج را تعطیل نکنید.

 


اثبات‌گرایی افراطی

 


حرفهایم در دخترم اثر نمی‌کند، چه کنم?

 


آزادی اندیشه در اسلام (بررسی حکم ارتداد)

 


آستانه‌ی رضایتمندی جنسی

 


بیماری خاموش (بررسی عوارض و راهکارهای خودارضایی)

 
درمان وابستگی به جنس موافق و مخالف

 


 بررسی دقیق و منصفانه موضوع دوستی با جنس مخالف

 

 
چگونه توبه کنم؟

 


چگونه یک نماز خوب بخوانم؟

 


حضور زنان در ورزشگا‌هها

 


سرانجام عبرت انگیز دوستی با جنس مخالف

 

 
ترانه در اتوبوس

 


روش برنامه‌ریزی درست برای زندگی مفید

 


گفتگو با خر

 


بازی در میدان دشمن

 

 

به نام خدا

این روزها تنور نتیجه انتخابات داغ است. تحلیل‌های متفاوت و بحثهای رنگارنگ.

سؤالاتی مثل:

«دلیل استثنای نتایج آراء تهران از شهرهای دیگر چیست؟ چرا درغالب شهرها اصولگرایان پیروز شدند ولی در تهران اصلاح طلبان؟ آن هم با اکثریت مطلق در تهران !!»

و یا « چرا تعدادی از اصلاح‌طلبان، بعد از ظلم بزرگ به ملت و نظام، بازهم توانستند به عرصه تصمیم‌سازی ایران بازگردند؟! »

اگر در ذهن مبارک شما هم همچین سؤالاتی مطرح هست، استدعا دارد تا قلم‌چَرانی‌های حقیر را دراین باره بخوانید و نظر شخصی خود را هم بنویسید تا به عنوان یک ایرانی، به یک جمع بندی نهایی در تشخیص و انجام تکالیفمان دست یابیم. (لازم به ذکر می‌باشد که بنای حقیر در انتشار همه‌ی نظراتِ خالی از تخریب و اهانت است.)

در انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی، بعد از فجایع مربوط به مجلس ششم، که اکثریت قاطع اعضای آن را اعضای جناحِ به اصطلاح اصلاح طلب تشکیل می‌داد، تا سه دوره بعد از آن، مردم به جناح مقابل ( یعنی جناح موسوم به اصولگرایان) رأی دادند و در نهایت به دلیل شرایط خاصِ اقتصادی و سیاسی و تبلیغاتی در اواخر دولت دهم (که فعلا در مقام بیان آن شرایط نیستم)، آقای حسن روحانی به عنوان یک شخصیت متمایل به جناح اصلاح‌طلبان روی کار آمد و با توجه به فرجام رسیدن برجام و پایان دوره فرسایشی مذاکرات هسته‌ای [1]و دلایل دیگرِ موجود در ایام منتهی به انتخابات7 اسفند 94، جناح اصلاح‌طلب توانست بعد از ظلم بزرگی که در فتنه سال 1388 به ملت ایران کرده بود دوباره تعدادی قابل توجه نماینده (بخصوص از شهر تهران) به مجلس بفرستد.

بحث ما این است که اولاً چه شد که این اتفاق افتاد؟ آیا شخص یا گروه خاصی در این اتفاق تقصیرکار هستند یا نه ؟ دوماً مردم ایران، بخصوص افرادی که دلشان برای ارزشهای انقلاب و امام و شهدا می‌تپد چه تکلیفی در این باره دارند؟

در رابطه با علت پیروزی اصولگرایان در کشور، بخلاف تهران[2]، باید عرض کنم که با یک نگاه کوتاه به انتخابات سال 88 ریاست جمهوری که رقابت، در واقع بین آقایان احمدی‌نژاد و موسوی بود، به راحتی می‌توان به دلیل پیروزی اصلاح‌طلبان در تهران پی برد. و آن اینکه آقای احمدی‌نژاد به موجب جذب رأی خاکستری قشر مستضعف جامعه به سمت خود در تمام کشور، توانست با اختلاف فاحش یازده میلیون نفری بر رقیبش پیروز گردد و این درحالی بود که آقای موسوی با جذب رأی خاکستری‌های تهران به سمت خود، تقریباً توانست در تهران بر احمدی‌نژاد پیروز شود. در انتخابات سال 88 مشارکت مردمی به 85درصد رسید که یکی از دلایل عمده‌ی آن، کشیدن بسیاری از افرادی که شاید دوره‌های قبل در انتخابات‌ها شرکت نکرده بودند پای صندوقهای رأی بود. همانهایی که یا در روستاها و حواشی بودند و در فضای سیاسی کشور قرار نداشتند و با روی کار آمدن دولت نهم مورد توجه قرار گرفته و به رونق اقتصادی رسیده بودند و برای استمرار خدمات دولت به مستضعفین، دوباره آمدند و به رئیس دولت نهم رأی دادند و یا کسانی که در تهران برای رأی نیاوردن احمدی‌نژاد، همه‌ی منتقدین دولت (اعم از آنهایی که تحت تاثیر تبلیغات و به دلیل وابستگی به بعضی شخصیتهای سایسی خاص از احمدی‌نژاد دل خوشی نداشتند و یا آنهایی که کلاً نسبت به نظام اسلامی بی‌تفاوت بوده و در زندگی شخصی خود غوطه‌ور بودند و یا افرادی که رسماً با نظام مشکل داشتند؛ بسیاری از اینها آمدند و به موسوی رأی دادند تا احمدی‌نژاد به پیروزی نرسد؛ ولی سرنوشت انتخابات را مجموع کشور عوض نمود.

حال در انتخابات این دوره مجلس شورای اسلامی، طبیعتاً دیگر اصولگرایان رأی خاکستری‌های سراسر کشور را در تهران نداشتند و این در حالی بود که طرف مقابل همان حربه‌ی خود را که در انتخابات سال 88 به کار بسته بود را دوباره اجرا نمود. یعنی تعداد غالب آراء خاکستری تهران را به سمت خود جلب نمود؛ تا جایی که در زندان اوین هم زندانیان سیاسی و حتی امثال شهرام جزایری نیز در رأی گیری شرکت کردند. و انتخابات تهران به نفع آنها تمام شد. شاهد این ادعا، نتیجه‌ی آراء اصولگرایان در تهران است که مثلاً آقای مرتضی آقا تهرانی با آراء بیش از هشتصد هزار نفر، در ردیف سی و دوم قرار گرفت و این در حالی هست که ایشان در انتخابات دوره قبل مجلس با آراء بسیار کمتر از این تعداد جزء نفرات اول تهران بود !!

پس دوستان حزب الله به خاطر عدم پیروزی در انتخابات تهران، دنبال مقصر نگردند و به جای مقصرتراشی، یک برنامه جامع مناسب برای کار فرهنگی خوب و مؤثر در تهران جهت تبلیغ گفتمان اصیل امام راحل و انقلاب را پایه ریزی نمایند.

والسام علی من اتبع الهدی


[1] اگرچه هنوز ابعاد آنچه در این برجام به دست آورده یا از دست داده‌ایم واضح نیست و همچنین معلوم نیست طرف غربی چه قدر بر تعهدات خود پایبند خواهد بود و مثل سابق درصدد دور زدن ایران بر نخواهد آمد

[2] در انتخابات دور دهم مجلس شورای اسلامی تهران، طیف اصلاح طلب با اکثریت مطلق به پیروزی رسید

می‌توانید این مطلب را در شبکه‌ی اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn اشتراک در کلوب افسران

نظر شما چیست؟!


رنگارنگ

دلیل گریه مجدد خانواده شهید مطهری چند ساعت پس از دریافت خبر شهادت!

آیت‌الله مطهری در حدود ساعت ده و نیم شب به شهادت رسید. چند ساعت از دریافت خبر شهادت می گذشت و خانواده استاد و دوستان همه بیدار و ناراحت بودند. حادثه ای باعث شد یکباره صدای گریه و ناله همگان بلند شود.

« زنگ ساعت در حدود ساعت سه نیمه شب به صدا درآمد، ساعتی که استاد برای نماز شبش تنظیم کرده بود! »

روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

پرسش و پاسخ (تصادفی)

شبهه منبع گزارش برخی وقایع مخفی تاریخ

شبهه:

روحانیون, نحوه رحلت پیغمبر، روز مرگ و محل دفن حضرت فاطمه رو نمیدونن و میگن مشخص نیست, ولی مکالمه اسب شمر رو مو به مو از حفظ هستن !!

ادامه مطلب...

سایر سنگرهای سایبری من

ما 45 مهمان و یک عضو آنلاین داریم
  • GeorgeGog

RSS

آمار سایت

68944
امروز59
دیروز85
این هفته190
این ماه1085
مجموع68944
Statistik created: 2018-04-23T20:07:48+04:30

این صفحه را می‌توانید به اشتراک بگذارید

درباره من

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام
اینجانب طاهر بفراجردی
متولد آذرماه سال 1366 بوده و هم اکنون در سایه‌سار بی‌بی دوعالم حضرت فاطمه معصومه (س) مشغول تحصیل در سطح چهار حوزه علمیه قم و همچنین دوره کارشناسی ارشد رشته حقوق بین‌الملل، در مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) قم هستم.
از اینکه وقت گذاشته‌اید و لحظاتی خودتان را میهمان سفره وبسایت حقیر نموده‌اید، نهایت سپاس و امتنان را دارم.
در صورت داشتن نظر خاص یا پیشنهاد و انتقادی، می‌توانید از منو " تماس با من " سایتم اقدام نمایید.
همچنین سؤالاتتان را هم می‌توانید از طریق منو " طرح پرسش جدید " ارسال نمایید.

با ارزوی قلبی سرشار از عشق و معرفت به رب‌ّ الارباب هستی و همه‌ی اولیای الهی برای خود و همه‌ی شما خوبان .     التماس دعا