در محضر افلاکیان

چه زمانی ماتم و چه زمانی سرور داشته باشیم ؟

 حضرت استاد فروغی زید عزه الشریف :

خداوند گاهی می‌فرماید: «لاتَفْرَح»؛ فرحناک نباش، مست غرور نباش.
گاهی هم می‌فرماید: قُلْ بِفَضْلِ اللَّهِ وَ بِرَحْمَتِهِ فَبِذلِكَ فَلْيَفْرَحُوا. هر جا که به فضل و رحمت خدا توجه کردی، جشن بگیر و مسرور باش.

ادامه مطلب...

مطالب برگزیده

 

چرا زنها نمی توانند چند شوهر داشته باشند؟

 

شبهه منبع گزارش برخی وقایع مخفی تاریخ

 


شاه کلید حیا

 


بررسی علمی قانون حجاب و عفاف

 


برنامه ریزی مناسب به جای مقصّرتراشی

 


معنای واقعی قید مطلقه در اصطلاح ولایت مطلقه فقیه

 

 

از کورش ساختگی تا کورش واقعی

 

 

 مشورت حضرت سلیمان با خفاش
چرا باید دین داشته باشیم؟علت ممنوع نشدن یکباره برده‌داری در اسلام

 


نفوذی‌های انقلاب

 


حج را تعطیل نکنید.

 


اثبات‌گرایی افراطی

 


حرفهایم در دخترم اثر نمی‌کند، چه کنم?

 


آزادی اندیشه در اسلام (بررسی حکم ارتداد)

 


آستانه‌ی رضایتمندی جنسی

 


بیماری خاموش (بررسی عوارض و راهکارهای خودارضایی)

 
درمان وابستگی به جنس موافق و مخالف

 


 بررسی دقیق و منصفانه موضوع دوستی با جنس مخالف

 

 
چگونه توبه کنم؟

 


چگونه یک نماز خوب بخوانم؟

 


حضور زنان در ورزشگا‌هها

 


سرانجام عبرت انگیز دوستی با جنس مخالف

 

 
ترانه در اتوبوس

 


روش برنامه‌ریزی درست برای زندگی مفید

 


گفتگو با خر

 


بازی در میدان دشمن

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

شاید برای شما هم عجیب باشد که چرا هر وقت حرفی از کورش کبیر و ایران باستان به میان می‌آید فوراً در مقابل اسلام و مکتب اسلامی قرارش می‌دهند !؟
آیا محال است یک انسان هم ایرانی باشد و به تاریخ خود اهمیت دهد و هم مسلمان !؟
اصلاً آنچه درباره تاریخ قبل از اسلام در ایران می‌گویند تا چه حد صحت دارد ؟
اینها و ده‌ها سؤال دیگر وجود دارد که امروزه ذهن تعدادی از افراد جامعه ما را به خود درگیر کرده است !!
در این پست به دنبال این هستم که به لطف خداوند متعال و عنایت خاصه حضرت صاحب‌الزمان (عج) حقایقی را در رابطه با میزان درستی و نادرستی مباحث مطرح شده در رابطه با تمدن کهن ایران روشن نموده و با پرده‌برداری از نقشه دشمنان در رابطه با استفاده از عِرق ملّی ایرانیان برای حفاظت از تاریخ گذشته خودشان و جلوه دادن وجود تعارض بین افتخار به تاریخ و تمدن ایران و اعتقاد به ارزشهای اسلام - به طوری که یک شخص یا باید برود سراغ تاریخ هویت خود و یا پیش خودش این تصور را داشته باشد که من یک ایرانیِ عرب پرست و بی غیرت نسبت به هویت و تمدن واقعی خودم هستم و محال است یک ایرانی دیندار (به دین اسلام ) باشم. ممکن نیست هم به کورش کبیر بنازم و هم به علی‌بن ابی‌طالب علیه السلام معتقد باشم.
- قدمی در رابطه با روشنگری برداشته باشم.
از شما خواننده عزیز هم تقاضا دارم، به منظور تکمیل مطالب این پست، لطف بفرمایید هر سند معتبر مربوط به آن دوران را برای بنده ارسال کنید تا به امید خدا منتشر شده و همگان استفاده نمایند .

سعی دارم مطالب را در قالب سؤال ارائه نمایم و بعد در رابطه با آنها توضیحاتی مختصر تقدیم دارم:
تذکر : از اینجای مقاله به بعد برای آنهایی که به صورت افراطی به تاریخ ایران باستان اهمیت قائل هستند به طوری که این افراطشان، نفی اسلام و ارزشهای اسلامی را به دنبال دارد، نام " افراطیون " را می‌گذارم تا مجبور نباشم برای انتقال منظور دقیق ذهنی‌ام به طور مفصل توضیح دهم.

  1.   افراطیون مدعی هستند که روز هفتم آبان در هر سال هجری شمسی (بیست و یکم آگوست میلادی) روز جهانی کورش کبیر است. حال سؤال اینجاست که اگر کورش شخصیت جهانی است به طوری که طبق ادعای ایشان ـ در سازمان ملل این روز را به نام روز کورش کبیر نام نهاده‌اند پس چرا این روز در هیچیک از تقویم‌های سازمان ملل ثبت نشده و مردم جهان هیچ اطلاعی از روز جهانی کورش ندارند !؟
  2.   در منشور منسوب به کورش هخامنشی، وی بارها از مردوک یا مردوخ، خدای خدایان ساختگی و دروغین مردم بابیلون (بابِل) نام برده و او را ستوده است. کورش مردوک را پادشاه آسمان و زمین معرفی می‌کند، او را ناظر بر خود می‌داند، می‌گوید از اینکه برخی از مردم بابیلون خدایانی دیگر را پرستش می‌کنند خشمگین است. کورش می‌گوید که این پادشاهی هدیه‌ای از جانب مردوک است و مردوک از او راضی است. وی می‌گوید که همواره به دنبال پرستش و نیایش مردوک بوده؛ خود را برگزیده وی می‌داند. مردوک به او پیروزی عطا کرد. کورش وی را سرور بزرگ خود معرفی می کند. مردوک به کورش برکت می دهد و کورش از او بسیار می ترسد.[۱] در این منشور بیش از ده مرتبه از مردوک یاد شده است.[1] حال سؤال اینجاست که ﺍﮔﺮ وی به ادعای افراطیون، واقعاً ﯾﮑﺘﺎﭘﺮﺳﺖ ﺑﻮﺩ، ﭼﺮﺍ ﺩﺭ ﻣﻨﺸﻮﺭ ﺣﻘﻮﻕ ﺑﺸﺮ ﮐﻪ ﻫﻤﻪ ﻣﻨﺴﻮﺏ ﺑﻪ ﺍﻭ می‌دانند، ﺑﺎﺭﻫﺎ ﻭ ﺑﺎﺭﻫﺎ " ﻣﺮﺩﻭﮎ" ﺑﺖ ﺑﺰﺭﮒ ﺑﺎﺑﻞ را ﺳﺘﺎﯾﺶ ﮐﺮﺩﻩ ﻭ ﻣﯿﮕﻮﯾﺪ ﺑﺎ ﯾﺎﺭﯼ ﺍﻭ ﺑﺎﺑﻞ ﺭﺍ ﻓﺘﺢ نموده است !؟[2]
  3.   ﭼﺮﺍ ﺩﺭ ﺗﺎﺭﯾﺦ ﻭ ﺍﺩﺑﯿﺎﺕ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﻧﺎﻣﯽ ﺍﺯ ﮐﻮﺭﻭﺵ ﻧﯿﺴﺖ؟ چرا ﺳﻌﺪﯼ ﺣﺎﻓﻆ ﻭ ﺩﯾﮕﺮ ﺷﻌﺮﺍ، ﻧﺎﻣﯽ ﺍﺯ ﮐﻮﺭﻭﺵ ﮐﺒﯿﺮ ﻧﺒﺮﺩه‌اند؟ ﻣﮕﺮ ﺷﺨﺼﯿﺘﯽ ﻗﺎﺑﻞ ﺳﺘﺎﯾﺶ ﻭ ﺑﺰﺭﮔﯽ ﻧﺒﻮﺩﻩ ﺍﺳﺖ !؟ﭼﺮﺍ ﺣﺘﯽ ﻓﺮﺩﻭﺳﯽ ﮐﻪ ﮐﺘﺎﺑﺶ ﺩﺍستاﻥ ﺷﺎﻫﺎﻥ ﺍﺳﺖ،ﻧﺎﻣﯽ ﺍﺯ ﮐﻮﺭﻭﺵ ﻧﺒﺮﺩﻩ ﺍﺳﺖ ؟ ﻓﺮﺩﻭﺳﯽ ﮐﻪ ﺍﺯ ﺷﺎﻫﺎﻥ ﻭ ﺣﮑﻮﻣﺘﻬﺎﯾﯽ ﻗﺒﻠﺘﺮ ﺍﺯ ﻫﺨﺎﻣﻨﺸﯿﺎﻥ ﻭ ﺑﻌﺪﺗﺮ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﻧﺎﻡ ﺑﺮﺩﻩ، آیا نمی‌دانسته که ﮐﻮﺭﻭﺵ کیست و چه جایگاهی در تمدن ایران دارد !؟
  4.   ﺍﮔﺮ ﮐﻮﺭﻭﺵ ﺩﺭ ﺑﯿﻦ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﻫﺎ ﺷﺨﺼﯿﺖ ﻣﻌﺮﻭﻑ ﻭ ﺑﺰﺭﮒ ﻭ ﺑﺎ ﻋﻈﻤﺘﯽ ﺑﻮﺩﻩ، پس چرا ﺩﺭ ﺗﻤﺎﻡ ﺍﯾﺮﺍﻥ و عراق و افغانستان و پاکستان و ... که مدتها تحت حکومت شاهان هخامنشی و سلسه‌های بعد از آنها بودند نمی‌توان ﺷﺨﺼﯽ ﺭﺍ ﭘﯿﺪﺍ کرد ﮐﻪ ﻧﺎﻡ ﭘﺪﺭ ﺑﺰﺭﮒ ﯾﺎ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺍﺟﺪﺍﺩﺵ ﮐﻮﺭﻭﺵ ﺑﺎشد !؟ حقیقت این است کهﺗﺎ ﻗﺒﻞ ﺍﺯ ﻣﺤﻤﺪ ﺭﺿﺎ ﭘﻬﻠﻮﯼ، ﺍﺳﻢ ﮐﻮﺭﺵ ﺷﻨﺎﺧﺘﻪ ﺷﺪﻩ ﻧﯿﺴﺖ ﻭ ﺷﺨﺼﻴﺖ وی ﺑﻪ ﺍﻧﺪﺍﺯﻩ‌ﺍﯼ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﻳﺮﺍﻧﻴﺎﻥ ﻧﺎﺷﻨﺎﺧﺘﻪ ﺑﻮﺩﻩ ﮐﻪ ﺍﯾﻦ ﻧﺎﻡ ﺭا ﺑﺮﺍﯼ فرزندان پسر خود انتخاب نمی‌کردند. چرا که باید اثر حداقلی ارادت و شناختی که یک جامعه برای یک شخصیت قائل است را در میان نامهای اعضای آن جامعه پیدا نمود.شما می‌توانید در میان اقوام خود جستجو نمایید تا به این مسأله پی ببرید که بر خلاف سایر شاهان ایرانی مثل نادرشاه افشار یا کریم خان زند یا انوشیروان و غیره نام کورش در میان اجداد ایرانیان موجود نیست.
  5.   ﺁﺛﺎﺭ ﺍﻣﭙﺮﺍﻃﻮﺭﯼ ﺭُﻡ ﺩﺭ ﺳﺮﺍﺳﺮ ﺍﺭﻭﭘﺎ، ﺩﺭ ﺗﻤﺎﻣﯽ ﺟﺰﺍﯾﺮ ﻣﺪﯾﺘﺮﺍﻧﻪ، ﺩﺭ ﺷﻤﺎﻝ ﺁﻓﺮﯾﻘﺎ، ﺩﺭ ﻣﺼﺮ ﻭ ﺧﺎﻭﺭ ﻣﯿﺎﻧﻪ ﻭ ﺗﺮﮐﯿﻪ ﻭﺟﻮﺩ ﺩﺍﺭد ﻭ ﺛﺎﺑﺖ ﻣﯿﮑﻨد ﮐﻪ ﺭُﻡ ﺯﻣﺎﻧﯽ ﺍﻣﭙﺮﺍﻃﻮﺭ ﺑﺮﺗﺮ ﺟﻬﺎﻥ ﺑﻮﺩﻩ، ﺍﻣﺎ ﺁﺛﺎﺭ ﺩﻭﺭﺍﻥ ﮐﻮﺭﻭﺵ ﮐﺒﯿﺮ، ﮐﻪ افراطیون ﻣﺪﻋﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺁﺳﯿﺎ ﻭ ﺁﻓﺮﯾﻘﺎ تحت حکومت وی ﺑﻮﺩﻩ، ﺩﺭ ﻫﯿﭻ ﺳﺮﺯﻣﯿﻨﯽ ﻭﺟﻮﺩ ﻧﺪﺍﺭد ﺟﺰ ﺗﺨﺖ ﺟﻤﺸﯿﺪ ﺍﯾﺮﺍﻧﻤاﻥ ! و البته با توجه به آثار برجای مانده از تخت جمشید، به راحتی می‌توان فهمید که هخامنشیان به ایجاد بناهای تاریخی و آثار باستانی شگفت‌انگیز اهمیت می‌داده‌اند. پس واقعاً این سؤال مطرح است که چرا غیر از شیراز، سرتاسر سرزمین‌های تحت حکومت هخامنشیان، خالی از چیزی است که بتوان به موجب آن ثابت نمود آنها به همه‌ی مناطق تسلط کامل داشته و آنقدر قدرتمند بودند که تمام سرزمینهای تحت حکومتشان پُر است از آثار برجای مانده از شکوه، عظمت ایشان !! ﺣﺘﯽ ﺧﺮﺍﺑﻪ ﺍﯼ، ،ﺳﺘﻮﻧﯽ، ﭼﯿﺰﯼ ﮐﻪ ﺛﺎﺑﺖ کند که ﺍﯾﻦ ﺑﻨﺎ ﻣﺎﻝ ﺩﻭﺭﻩ ﮐﻮﺭﻭﺷﻪ! ﭼﻄﻮﺭ ممکن است که ﺷﺨﺼﯿﺘﯽ ﺍﯾﻨﻘﺪﺭ ﺍﻣﭙﺮﺍﻃﻮﺭی‌اش ﺑﺰﺭﮒ ﺑﺎﺷد، ﻭﻟﯽ ﺍﺯ ﺗﻤﺪﻧﺶ ﻫﯿﭻ ﺍﺛﺮﯼ ﺩﺭ ﻣﺴﺘﻌﻤﺮﺍﺗﺶ نباشد !؟
  6.   ﻧﮑﺘﻪ ﺑﻌﺪﯼ ﺍین است ﮐﻪ بسیاری از ﺁﺛﺎﺭ تاریخی ﻓﺎﺭﺳﯽ که در دسترس ما می‌باشد ﺟﺪﯾﺪ بوده ﻭ منبع اینها، غالباً ﺗﺎﺭیخ ﻫﺮﻭﺩﻭﺕ ﻭ ﻧﻘﻞ ﮔﺰﻧﻔﻮﻥ می‌باشد ﮐﻪ ﺧﺎﺭﺟﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ. جالب اینجاست که ﮐﺸﻒ ﻣﻨﺸﻮﺭ ﮐﻮﺭﺵ و ﺗﻐﯿﯿﺮ ﻧﺎﻡ ﺁﺭﺍﻣﮕﺎﻩ ﻣﺎﺩﺭ ﺣﻀﺮﺕ ﺳﻠﯿﻤﺎﻥ ‏(ﻉ‏) ﺑﻪ ﺁﺭﺍﻣﮕﺎﻩ ﮐﻮﺭﺵ، ﮐﺸﻒ ﻭ ﺗﺮﺟﻤﻪ ﮐﺘﺎﺑﯽ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ ﺗﺎﺭﯾﺦ ﻫﺮﻭﺩﻭﺕ؛ همه تقرباً ﺩﺭ ﯾﮏ ﺯﻣﺎﻥ (دوران حکومت محمدرضا شاه پهلوی) ﺍﺗﻔﺎﻕ ﺍﻓﺘﺎﺩﻩ ﻭ ﺗﻮﺳﻂ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﺍﻧﮕﻠﯿﺴﯽ ﺗﺒﺎﺭ ﺑﻮﺩﻩ است !!ﭼﻄﻮﺭ ﻣﻘﺒﺮﻩ ﺍﯼ ﮐﻪ ﻗﺮﻧﻬﺎ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ ﻣﺎﺩﺭ ﺣﻀﺮﺕ ﺳﻠﯿﻤﺎﻥ ﻣﻌﺮﻭﻑ ﺑﻮﺩﻩ، به یکباره ﺗﻮﺳﻂ ﮐﺎﺷﻒ ﺍﻧﮕﻠﯿﺴﯽ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﻣﻘﺒﺮﻩ ﮐﻮﺭﻭﺵ ﺍﻋﻼﻡ می‌شود؟ﺍ آن هم ﺩﺭ ﺩﻭﺭﻩ ﭘﻬﻠﻮﯼ دوم ! چرا با وجود پیشرفت علم و تکنولوژی در غرب به خصوص در زمینه باستان شانسی و همچنین دسترسی گسترده‌ی آنها به آثار باستانی ایران، در دوره‌های قاجاریه و پهلوی اول ، به یکباره یک کتاب به نام تاریخ هرودوت پیدا می‌شود که در ترجمه‌ی آن کتاب یک مقبره برای کورش کشف شده و بعد از آن هم پهلوی دوم به شدت از عِرق ملی ایرانیان نسبت به تاریخ باستان، برای محکم کردن پایه‌های حکومت استبدادی خود استفاده کرده است !! مثل جشن‌های 2500 ساله و ... .
  7.   ﺳﻮﺍﻝ ﺩﯾﮕﻪ ﺍﯾﻨﮑﻪﻃﺒﻖ ﺍﻟﻮﺍﺡ ﻫﺨﺎﻣﻨﺸﯽ، آنها ﺑﻪ ﻫﺮ ﮐﺎﺭﮔﺮ ﻭ ﺑﺮﺩﻩ ﺑﻪ ﺍﻧﺪﺍﺯﻩ ﺍﯼ ﺟﻮ ﻣﯿﺪﺍﺩﻩ‌ﺍﻧﺪ ﮐﻪ ﺍﺯ ﮔﺮﺳﻨﮕﯽ ﻧمیرند ﻭ ﻣﯿﺰﺍﻥ ﺁﻥ 15 ﮐﯿﻠﻮ ﺩﺭ ﻣﺎﻩ ﻫﺴﺖ ﯾﻌﻨﯽ ﺭﻭﺯﯼ ﻧﯿﻢ ﮐﯿﻠﻮ. لوح‌های بر جا مانده از دوران ﻫﺨﺎﻣﻨﺸﯽ ﻧﺸﺎﻥ ﻣﯽدهند ﮐﻪ ﺩﺳﺘﻤﺰﺩ ﯾﮏ ﺑﺮﺩﻩ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﺑﺎ ﺩﺳﺘﻤﺰﺩ ﯾﮏ ﺯﻥ ﯾﻌﻨﯽ ﻣﻌﺎﺩﻝ ﺑﺎ ۱۰ ﮐﯿﻠﻮ ﺟﻮ ﺩﺭ ﻣﺎﻩ ﺑﻮﺩﻩ ﺍﺳﺖ. ﺩﺭ ﻧﺘﯿﺠﻪ ﻣﯽﺗﻮﺍﻥ ﮔﻔﺖﮐﻪ ﺣﻘﻮﻕ ﺯﻧﺎﻥ ﻫﺨﺎﻣﻨﺸﯽ ﺑﺎ ﺣﻘﻮﻕ ﺑﺮﺩﮔﺎﻥ برابری می‌کرده ﺍﺳﺖ! ﺯﻧﺪﮔﯽ ﯾﮏ ﮐﺎﺭﮔﺮ ﺳﺎﺩﻩ ﺩﺭ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺑﺎﺳﺘﺎﻥ، ﯾﮏ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﭘﺮﺭﻧﺞ ﻭ ﻧﯿﺎﺯ ﺑﻮﺩه‌ است. ﭘﺲ ﭼﻄﻮﺭ ﺗﺎﺭﯾﺦ ﺭا ﺗﺤﺮﯾﻒ می‌کنند ﻭ ﺍﺩﻋﺎ می‌کنند که کورش ﺑﻪ ﻫﺮﺧﺎﻧﻮﺍﺩﻩ، ﺑﻪ ﺗﻌﺪﺍﺩ ﺍﻓﺮﺍﺩﺵ ﮔﻨﺪﻡ ﻣﯿﺪﺍﺩﻩ ﺗﺎ ﺣﺪﯼ ﮐﻪ ﻫﻤﻪ ﺩﺍﺭﺍ ﻭ سیر ﺑﻮﺩند !؟ همچنین چطور ادعای ارزشمندی زن در دوران کورش را به رخ تاریخ ‌می‌کشند !؟ﺍﯾﻦ ﻧﻮﺷﺘﻪ ﻫﺎﯼ ﻋﺪﺍﻟﺖ ﮔﺮﺍﻧﻪ ﺭﺍﺟﻊ ﺑﻪ ﮐﺎﺭﮔﺮﺍﻥ ﻭﺯﻧﻬﺎ ﻭ ﺍﯾﻦ ﻫﻤﻪ ﺟﻤﻼﺕ ﺭﻭ ﺍﺯ ﮐﺠﺎ ﻭ ﮐﺪﻭﻡ ﻣﻨﺒﻊ ﺗﺎﺭﯾﺨﯽ ﺗﺮﺟﻤﻪ می‌کنند !؟ ﭼﺮﺍ ﻓﻘﻂ ﺗﺮﺟﻤﻪ ﻓﺎﺭسی‌شان به ﺩﺳﺖ ﻣﺎ ﻣﯿﺮسد آن هم در شبکه‌های اجتماعی !؟ ﻟﻄﻒ کنند منبع ﭘﺎﺭﺳﯽ ﯾﺎ ﻋﺒﺮﯼ ﯾﻮﻧﺎﻧﯽ آن را هم ﺫﮐﺮ کنند تا اهل تحقیق با مراجعه با آنها به حقیقت مارجرا پی ببرند.

اما جمع بندی نهایی اینکه:

به نظر می‌رسد که این همه مطلبی که در مورد تاریخ ایران باستان، بخصوص کورش هخامنشی ساخته می شود؛ در ابتدا درصدد این هستند که یک شخص ایرانی را از هویت و گذشته خودش آگاه کنند، ,لی در اصل به نحوی طراحی می شوند که ابتدا رگ غیرت ایرانی را به جوش بیاورد و بعد بدون اینکه هیچ ربطی به اعتقاد یک مسلمان داشته باشد خیلی راحت ایندو را در مقابل هم جلوه می‌دهد.یعنی به عبارت دیگه این مدل متون کاملا موزیانه باور خواننده را به نحوی طراحی و برنامه ریزی میکند که شخص خواننده ایرانی، حتما باید یکی از این دو رو انتخاب نماید:
1. یا مسلمان باشه و ضد هویت و فرهنگش .
2.
یا اینکه اعتقاداتش را کنار گذاشته و به سراغ تاریخ و هویت خود برود.
به راستی آیا امکان ندارد یک مسلمان باشیم وتاریخ کشورمان را دوست بداریم !؟!

بنده چند بار از مجموعه‌ی زیبای تخت جمشید مرودشت شیراز به دقت بازدید نموده‌ام و واقعاً هم به عنوان یک ایرانی به تمدن بزرگ و باستانی ایران زمین افتخار می‌کنم ولی این دلیل نمی‌شود که آنچه که با دلیل و استدلال بدان دست یافته ‌و معتقد شده ام را کنار بگذارم. من به خدا اعتقاد دارم. به همه‌ی انبیاء و اولیای الهی (از هرجای دنیا که باشند و به هر زبانی که تکلم نمایند احترام گذاشته و به آنها به عنوان جانشینان خالق هستی در روی زمین و بانیان هدایت بشر به سوی سعادت و کمال نهایی معتقدم. من عرب پرست نیستم. من حضرت محمد (ص) و خاندانش را به عنوان اینکه با عقل و منطق و استدلال به این نتیجه رسیده‌ام که ایشان جانشینان خدا روی زمین بوده و بر همه‌ی موجودات ما سوا اللهِ زمین و آسمانها ( اعم از همه‌ی انسانها با هر زبان و نژادی، همه‌ی جنبندگان و گیاهان و جمادات و فرشتگان و جنًیان و ... ) ولایت داشته و خواهند داشت دوست دارم و معتقد هستم.

من نیک می‌دانم که دشمن خونخوار صهیونیستی با دست گذاشتن روی عِرق ملّی من درصدد است تا کورش کبیر را به جای علی و حسین علیهماالسلام در ذهن من بنشاند. چرا که اعتقاد من به حسین و اهداف حسین است که برای او خطرآفرین می‌باشد. همیشه عاشقان حسین هستند که با تمام وجود و با دست خالی در برابر ایشان قیام کرده و دماغشان را بر زمین می‌مالند، نه افراطیون و ملی گرایان افراطی.

آنها از تفکر حسین و علی می‌ترسند نه کورش و داریوش و ... .

ما هیچ وقت از آشکار شدن حقیقت نترسیده و نمی‌ترسیم. چرا که خود به دنبال حقیقت بوده و تابع آن هستیم. ما مدعی هستیم حقیقت همان چیزی هست که واقعیت دارد نه آن چیزی که در رسانه‌های مجازی بدون سند و مدرک معتبر پخش می‌شود. در واقع آنچه که امروزه در شبکه‌های مجازی منتشر می‌شود مصداق کامل فتنه هست. یعنی مقداری از واقعیت را می‌گویند تا اعتماد عمومی جلب شود بعد اندک اندک با کمی چاشنی دروغ و مطالب خلاف واقع، ذهن جامعه را به سمت اهداف پلید و کثیف خود سوق می‌دهند. که همینجا آگاهی کامل مسئولین مربوطه در رابطه با روشن نمودن حقایق و مقابله با همچین جریانهایی و همچنین دقت نظر کاربران محترم و عزیز شبکه‌های اجتماعی را لازم می‌دانم.

و در نهایت عرض می کنم که من با این متن و یا این پرده برداری از حقیقتِ نقشه پلید دشمن برای شکستن مقاومت ایرانی مسلمان، حجت را تمام کرده و خودم را نسبت به آنچه که در قیامت پاسخگوی آن خواهم بود بریءالذمه نمودم. به امید آنکه عبرت گیرندگان عبرت گرفته و با روح و فکری سالم، خود را در دوران فتنه‌های آخرالزمان، به دامان حکومت جهانی حضرت صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف برسانند.

الهی آمین یا رب العالمین[3]


[1] ترجمه فارسی از متن اصلی بابلی ؛ پروفسور شاهرخ رزمجو ، بخش خاور میانه موزه بریتانیا ، کلیک کنید

[2]برای مشاهده‌ی قسمتی از متن اصلی ترجمه منشور کورش که در آن مردوک را ستایش نموده است اینجا را کلیک نمایید.

[3] این سوالات را خواننده محترم و ارزشی کشورمان, جناب آقای حامد زمانی در صفحه واتساپ خود به صورت کوتاه و موجز منتشر نموده بود که بنده با تحقیق در مورد سوالات وی و توضیح و تبیین بیشتر تقدیم داشتم.

می‌توانید این مطلب را در شبکه‌ی اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn اشتراک در کلوب افسران

نظر شما چیست؟!


رنگارنگ

دلیل گریه مجدد خانواده شهید مطهری چند ساعت پس از دریافت خبر شهادت!

آیت‌الله مطهری در حدود ساعت ده و نیم شب به شهادت رسید. چند ساعت از دریافت خبر شهادت می گذشت و خانواده استاد و دوستان همه بیدار و ناراحت بودند. حادثه ای باعث شد یکباره صدای گریه و ناله همگان بلند شود.

« زنگ ساعت در حدود ساعت سه نیمه شب به صدا درآمد، ساعتی که استاد برای نماز شبش تنظیم کرده بود! »

روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

پرسش و پاسخ (تصادفی)

شبهه منبع گزارش برخی وقایع مخفی تاریخ

شبهه:

روحانیون, نحوه رحلت پیغمبر، روز مرگ و محل دفن حضرت فاطمه رو نمیدونن و میگن مشخص نیست, ولی مکالمه اسب شمر رو مو به مو از حفظ هستن !!

ادامه مطلب...

سایر سنگرهای سایبری من

ما 23 مهمان و یک عضو آنلاین داریم
  • GeorgeGog

RSS

آمار سایت

68944
امروز59
دیروز85
این هفته190
این ماه1085
مجموع68944
Statistik created: 2018-04-23T20:07:48+04:30

این صفحه را می‌توانید به اشتراک بگذارید

درباره من

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام
اینجانب طاهر بفراجردی
متولد آذرماه سال 1366 بوده و هم اکنون در سایه‌سار بی‌بی دوعالم حضرت فاطمه معصومه (س) مشغول تحصیل در سطح چهار حوزه علمیه قم و همچنین دوره کارشناسی ارشد رشته حقوق بین‌الملل، در مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) قم هستم.
از اینکه وقت گذاشته‌اید و لحظاتی خودتان را میهمان سفره وبسایت حقیر نموده‌اید، نهایت سپاس و امتنان را دارم.
در صورت داشتن نظر خاص یا پیشنهاد و انتقادی، می‌توانید از منو " تماس با من " سایتم اقدام نمایید.
همچنین سؤالاتتان را هم می‌توانید از طریق منو " طرح پرسش جدید " ارسال نمایید.

با ارزوی قلبی سرشار از عشق و معرفت به رب‌ّ الارباب هستی و همه‌ی اولیای الهی برای خود و همه‌ی شما خوبان .     التماس دعا