در محضر افلاکیان

چه زمانی ماتم و چه زمانی سرور داشته باشیم ؟

 حضرت استاد فروغی زید عزه الشریف :

خداوند گاهی می‌فرماید: «لاتَفْرَح»؛ فرحناک نباش، مست غرور نباش.
گاهی هم می‌فرماید: قُلْ بِفَضْلِ اللَّهِ وَ بِرَحْمَتِهِ فَبِذلِكَ فَلْيَفْرَحُوا. هر جا که به فضل و رحمت خدا توجه کردی، جشن بگیر و مسرور باش.

ادامه مطلب...

مطالب برگزیده

 

چرا زنها نمی توانند چند شوهر داشته باشند؟

 

شبهه منبع گزارش برخی وقایع مخفی تاریخ

 


شاه کلید حیا

 


بررسی علمی قانون حجاب و عفاف

 


برنامه ریزی مناسب به جای مقصّرتراشی

 


معنای واقعی قید مطلقه در اصطلاح ولایت مطلقه فقیه

 

 

از کورش ساختگی تا کورش واقعی

 

 

 مشورت حضرت سلیمان با خفاش
چرا باید دین داشته باشیم؟علت ممنوع نشدن یکباره برده‌داری در اسلام

 


نفوذی‌های انقلاب

 


حج را تعطیل نکنید.

 


اثبات‌گرایی افراطی

 


حرفهایم در دخترم اثر نمی‌کند، چه کنم?

 


آزادی اندیشه در اسلام (بررسی حکم ارتداد)

 


آستانه‌ی رضایتمندی جنسی

 


بیماری خاموش (بررسی عوارض و راهکارهای خودارضایی)

 
درمان وابستگی به جنس موافق و مخالف

 


 بررسی دقیق و منصفانه موضوع دوستی با جنس مخالف

 

 
چگونه توبه کنم؟

 


چگونه یک نماز خوب بخوانم؟

 


حضور زنان در ورزشگا‌هها

 


سرانجام عبرت انگیز دوستی با جنس مخالف

 

 
ترانه در اتوبوس

 


روش برنامه‌ریزی درست برای زندگی مفید

 


گفتگو با خر

 


بازی در میدان دشمن

 

 

امروزه متأسفانه یکی از ابعاد تهاجم فرهنگی دشمن علیه جوانان ما، رواج ارتباط ناصحیص بخصوص با جنس مخالف است. که البته صحبت در این مسأله به درازا می‌کشد، پس بدون هر حرف اضافی به سراغ اصل مطلب می‌رویم.
در ابتدا باید عرض کنم که همه ما دل داریم و همه می‌دانیم که دوست داشتن گناه نیست؛ فقط آنچه که خطرآفرین و درنتیجه حرام است این است که این میل خدادادی مدیریت نشود و انسان را به ارتباطهای غلط بکشاند که یکی از نتایج شوم آن وابستگی است.

فرضِ ما بر این است که جوانی دل به جنس مخالف یا موافق داده و به او وابسته شده است و الآن پی به اشتباهش بُرده و می‌خواهد برگردد. ما برای این جوان عزیز برنامه‌ای را پیشنهاد می‌کنیم تا با عمل بدان، بتواند از فشار ناشی از عشق کمرشکن سالم بیرون بیاید و إن‌شاءالله به زندگی برگردد.

پس لازم است موارد زیر را مو به مو انجام دهد(از این به بعد به زبان خطابی خودمونی پیش می‌ریم).

 

 1. هرآنچه که شما را یاد دوستتان می‌اندازد را کاملاً از بین ببرید. مثلاً شماره تماس، پیامکها، عکسها، هدایای یادگاری و ...
 2. درطول شبانه روز یک زمانی را اختصاص دهید- مثلاً 4 تا 40/4 دقیقه بعد از ظهر- که در آن زمان بنشینید و فقط به فرد مدِّنظرتان فکر کنید (یادتان باشد این زمان باید ثابت باشد و به هیچ وجه نباید جابجا شود) و هرموقع از شبانه روز ذهنتان به سراغ او رفت باخود بگویید " الآن وقت فکر کردن به او نیست. هنوز زمانش فرا نرسیده. بماند برای آن زمان" و هر روز یکی دو دقیقه این زمان را کمتر کنید تا به صفر برسد. یادتان باشد در این زمان حق ندارید به چیزدیگری فکر کنید.
 3. یک کِش از همان کشهایی که دور پولها می‌اندازند دور مچ دست خود بیاندازید (تنگ یا گُشادِ بیش از حد نباشد. به گُشادی النگوی خانمها باشد بهتر است)؛ بعد هر موقع ذهنتان درگیر شد و به شما فشار آورد این کش را بکشید و رها کنید. از آنجا که ذهن انسان نمی‌تواند در یک لحظه دوکار را باهم انجام دهد و شوک ناشی از ضربه های این کش بیشتر است، پس با چند بار تکرار این کار، خواهید دید که دیگر آرام شده اید.
 4. هر روز از ذکرهای " لاحول ولا قوة الا بالله العلی العظیم / یا جمیل و یا جلیل / استغفرالله ربی و اتوب الیه / اللهم صلی علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم هر کدام لا اقل 100 مرتبه استفاده کنید.
 5. هر روز بعد از نماز صبح یک تا دوصفحه با صدای دلنشین و تنهایی قرآن بخوانید یا گوش دهید(به همراه گوش دادن به آیات مربوطه هم نگاه کنید).
 6. چند دوست خوب، پاک و دوست داشتنی برای خود بیابید و لحظه های خوبی را با آنها تجربه کنید. با آنها سراغ تفریحات سالم و جذاب مثل شنا، ورزشهای مختلف، گلدوزی، خیاطی و سایر کارهای پسرانه یا دخترانه بروید.
 7. اگر نامزد یا ازدواج کرده‌اید بهترین دوست شما می‌تواند- بعد از خواندن صیغه محرمیت یا عقد- نامزد یا همسرتان باشد البته علاوه بر ایشان می‌توانید به سراغ سایر دوستان هم جنس پاک و خوب هم بروید.
 8. از هرگونه دوست ناباب به طور کامل دوری کنید. یادتان باشد در این مورد حق کوتاهی کردن را ندارید.
 9. خودتان را با سرگرمی‌های متعدد مشغول کنید. هر سرگرمی سالمی که دوست دارید؛ فرقی نمی‌کند. مهم این است که بیکار نمانید.
 10. هرموقع دلتان هوای وی را کرد و شدید هم بود بروید با آب نسبتاً سرد وضو بگیرید و بعد دو رکعت نماز مستحبی بخوانید و ثواب آن را به حضرت زهرا سلام الله علیها و امام زمان(عج) بدهید و از ایشان بخواهید کمکتان کنند. بعد از نماز هفتاد بار أستغفرالله ربی و أتوب الیه بگویید وبعد هم با خدا راز ونیاز عاشقانه داشته باشید.
 11. بهترین جایگزین برای این عشق دنیایی، عشق به امام زمان علیه السلام است، با توجه به اینکه قلبتان مزه دوست داشتن را لمس کرده، پس تمرین عشق داشته است فقط آن را به سمت عشق مهدی فاطمه هدایت کنید؛ کافی است هر از چندگاهی تنها بنشینید و مفاتیح را باز کنید و زیارت آل یاسین یا هر دعای دلچسب دیگر بخوانید؛ ثواب نماز هایتان یا قرآن خواندنهایتان را به امام زمان علیه السلام هدیه کنید؛ درزمینه امام زمان به مطالعه کتابهای مفید بپردازید. خواندن دعاى عهد با توجه به مضامین آن در هر روز، (به هنگام صبح)، هم‏چنین به نیابت حضرت کارهاى خیر انجام دادن، از امورى است که عشق امام زمانی را مستحکم‏تر خواهد نمود. زیارت «آل‏یاسین» را زیاد بخوانید  در مجموع لازمه عشق به حضرت مهدى (عج) ترک گناهان و تبعیت از دستورات ایشان است.
 12. سعی کنید درزمانی که در مورد دوم اشاره کردیم به نقاط منفی وی فکر کنید و آنها را در یک برگه بنویسید.
 13. این را به خود بباورانید که انسان همه نعمتهایی که خداوند به او داده را یک روزی ازدست می‌دهد؛ پس برفرض محال این ارتباطتان اگر نعمت خدا بوده است بلاخره باید خودتان را برای از دست دادن آن آماده می‌کردید، حالا هرچه زودتر بهتر، چون بیشتر از این در این رابطه حرام غرق نمی شوید.
 14. 14. نسبت به اطرافیانتان که به هر نحوی شما را یاد او می اندازند( این اطرافیان دوستانتان باشند یا فامیل یا هرکس دیگر) تذکر محکم و جدی دهید که از این کار دست بردارند. لااقل اگر کمکتان نمی کنند کمرتان را نشکنند. به آنها بگویید مارا به خیر شما امید نیست، شر مَرِسانید.
 15. هرجایی که احتمال می دهید معشوقتان آنجاست هرگز نروید.
 16. پیشنهاد ما این است در اوایل کار درصورت امکان به یک مسافرت چند روزه بروید. یک مسافرت دلچسب و خالی از فکر و خیال معشوق یا معشوقه.
 17. در اولین فرصت ممکن شماره تلفن خود را عوض کنید و بعد از آن هم درصورت امکان به مدت دو ماه از موبایل استفاده نکنید. شماره جدید خود را فقط به افراد مورد اطمینان و پاک بدهید.
 18. از این به بعد به هیچ پیام یا تماس از افراد ناشناس به هیچ وجه ممکن جواب ندهید.
 19. به خود بباورانید که اگر عاشق جمال و چشم و ابروی او شده اید این عشق شیطانی و ناپسند است. و اگر عاشق اخلاق و رفتار او شده اید این را بدانید که نمونه ی کامل آن اخلاق در حضرات معصومین علیهم السلام و اولیای الهی هست. بنابراین اگر محبت شما به او بیشتر از آن بزرگواران باشد، و از هجران او بیش از دوری امام زمان علیه السلام رنج ببرید یقیناً این دوستیتان شیطانی و ناپسند بوده است.
 20. در مورد او واقع بین باشید؛ مطمئن باشید آن چهره ای که شما از او در ذهن دارید، شخصیت واقعی‌اش نیست. قطعا دارای عیوبی است که از شما مخفی است. چه بسا اگر شما از آن عیب ها و اشکالات مطلع بودید هیچ گاه آرزوی دوستی با او را در ذهن نمی‌پروراندید؛ و خدا را شکر کنید که قبل از هر اقدامی شما را ازاین دام بزرگ شیطانی نجات داده است.
 21. در آن زمانی که در مورد دوم برای شما نوشته ایم یک دفتری بردارید و حرف دلتان را خطاب به او بنویسید؛ فقط بجای اسم او یا اشاره به او، اسم امام زمان علیه السلام را بنویسید؛ پس از مدتی نوشته هایتان را مرور کنید و عشق خود به امام زمان را برآورد کنید. فراموش نکنید که این نوشته باید بین شما و امام زمان محرمانه بماند. عشق به امام زمان (عج) بسیار ارزنده و سازنده است.

چند نکته:

الف. این برنامه درصورتی کارساز خواهد بود که تصمیم جدی بر عمل به آن گرفته شود؛ فلذا با عزمی راسخ و پیمانی استوار تصمیم بگیرید و یقین بدانید خداوند نیز همراه و همیار شما خواهد بود؛ ان‌شاالله.

ب. در دوستی شما با دوستتان یا پای خدا وسط بود یا پای شیطان. البته قطعاً پای خدا وسط نیست؛ چرا که اگر به خاطر خدا بود دچار انحراف نمی‌شد و اگر باجنس مخالف است نباید ایجاد می شد؛ چون این رابطه یک رابطه حرام و گناه کبیره بوده است. پس می‌ماند پای شیطان؛ که این نوع دوستی هم از خطرناکترین دوستی‌ها بوده و فوراً باید از آن اجتناب کرد. درنهایت باید خدا را شکر کنید که شما را دوست داشته و در همین اول جوانی شما را از این منجلاب بزرگ شیطانی نجات داده است؛ البته به خاطر این گناه توبه کنید و ازخداوند بخواهید شما را ببخشد.

ج. شما برای فراموشی کامل, نیاز به زمان دارید؛ پس در رسیدن به نتیجه عجله نکنید، صبور باشید و استوار؛ شاید اوایل کار فشار ناشی از جدایی از وی، برشما بیشتر باشد و بیشتر ذهنتان سراغش برود ولی بدانید در ادامه بهتر خواهید شد و این وضعیت گذرا است.

هرگونه سوالی بود درخدمتیم.

ان شاالله در سایه الطاف امام زمان (عج) و عزم راسخ خودتان موفق و پیروز باشید.

می‌توانید این مطلب را در شبکه‌ی اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn اشتراک در کلوب افسران

دیدگاه‌ها   

+5 #1 سMighat 1394-04-20 00:18
سایت مبارکه آقا طاهر

"""""""""""""""""""""""""""
پاسخ:
خیلی ممنون ...
از بلاگفا مجبور شدم به اینجا کوچ کنم. بلاگفا یه مدت دچار مشکل شد. خیلی اذیتم کرد :cry:
نقل قول کردن | گزارش به مدیر

نظر شما چیست؟!


رنگارنگ

دلیل گریه مجدد خانواده شهید مطهری چند ساعت پس از دریافت خبر شهادت!

آیت‌الله مطهری در حدود ساعت ده و نیم شب به شهادت رسید. چند ساعت از دریافت خبر شهادت می گذشت و خانواده استاد و دوستان همه بیدار و ناراحت بودند. حادثه ای باعث شد یکباره صدای گریه و ناله همگان بلند شود.

« زنگ ساعت در حدود ساعت سه نیمه شب به صدا درآمد، ساعتی که استاد برای نماز شبش تنظیم کرده بود! »

روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

پرسش و پاسخ (تصادفی)

شبهه منبع گزارش برخی وقایع مخفی تاریخ

شبهه:

روحانیون, نحوه رحلت پیغمبر، روز مرگ و محل دفن حضرت فاطمه رو نمیدونن و میگن مشخص نیست, ولی مکالمه اسب شمر رو مو به مو از حفظ هستن !!

ادامه مطلب...

سایر سنگرهای سایبری من

ما 22 مهمان و یک عضو آنلاین داریم
 • GeorgeGog

RSS

آمار سایت

68944
امروز59
دیروز85
این هفته190
این ماه1085
مجموع68944
Statistik created: 2018-04-23T20:07:48+04:30

این صفحه را می‌توانید به اشتراک بگذارید

درباره من

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام
اینجانب طاهر بفراجردی
متولد آذرماه سال 1366 بوده و هم اکنون در سایه‌سار بی‌بی دوعالم حضرت فاطمه معصومه (س) مشغول تحصیل در سطح چهار حوزه علمیه قم و همچنین دوره کارشناسی ارشد رشته حقوق بین‌الملل، در مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) قم هستم.
از اینکه وقت گذاشته‌اید و لحظاتی خودتان را میهمان سفره وبسایت حقیر نموده‌اید، نهایت سپاس و امتنان را دارم.
در صورت داشتن نظر خاص یا پیشنهاد و انتقادی، می‌توانید از منو " تماس با من " سایتم اقدام نمایید.
همچنین سؤالاتتان را هم می‌توانید از طریق منو " طرح پرسش جدید " ارسال نمایید.

با ارزوی قلبی سرشار از عشق و معرفت به رب‌ّ الارباب هستی و همه‌ی اولیای الهی برای خود و همه‌ی شما خوبان .     التماس دعا