در محضر افلاکیان

چه زمانی ماتم و چه زمانی سرور داشته باشیم ؟

 حضرت استاد فروغی زید عزه الشریف :

خداوند گاهی می‌فرماید: «لاتَفْرَح»؛ فرحناک نباش، مست غرور نباش.
گاهی هم می‌فرماید: قُلْ بِفَضْلِ اللَّهِ وَ بِرَحْمَتِهِ فَبِذلِكَ فَلْيَفْرَحُوا. هر جا که به فضل و رحمت خدا توجه کردی، جشن بگیر و مسرور باش.

ادامه مطلب...

مطالب برگزیده

 

چرا زنها نمی توانند چند شوهر داشته باشند؟

 

شبهه منبع گزارش برخی وقایع مخفی تاریخ

 


شاه کلید حیا

 


بررسی علمی قانون حجاب و عفاف

 


برنامه ریزی مناسب به جای مقصّرتراشی

 


معنای واقعی قید مطلقه در اصطلاح ولایت مطلقه فقیه

 

 

از کورش ساختگی تا کورش واقعی

 

 

 مشورت حضرت سلیمان با خفاش
چرا باید دین داشته باشیم؟علت ممنوع نشدن یکباره برده‌داری در اسلام

 


نفوذی‌های انقلاب

 


حج را تعطیل نکنید.

 


اثبات‌گرایی افراطی

 


حرفهایم در دخترم اثر نمی‌کند، چه کنم?

 


آزادی اندیشه در اسلام (بررسی حکم ارتداد)

 


آستانه‌ی رضایتمندی جنسی

 


بیماری خاموش (بررسی عوارض و راهکارهای خودارضایی)

 
درمان وابستگی به جنس موافق و مخالف

 


 بررسی دقیق و منصفانه موضوع دوستی با جنس مخالف

 

 
چگونه توبه کنم؟

 


چگونه یک نماز خوب بخوانم؟

 


حضور زنان در ورزشگا‌هها

 


سرانجام عبرت انگیز دوستی با جنس مخالف

 

 
ترانه در اتوبوس

 


روش برنامه‌ریزی درست برای زندگی مفید

 


گفتگو با خر

 


بازی در میدان دشمن

 

 

نمی دونم شما که الآن دارین این مطلب رو می خونین، خانم هستید یا آقا؟ جوان هستید یا نوجوان؟ نمی دونم تا حالا عاشق شدین یا نه؟ نمی دونم عشق رو چی معنی می کنید؟ نمی دونم با داشتن دوست از جنس مخالف، مخالفید یا موافق؟ نمی دونم درچه فضایی بزرگ شدین؟ نمی دونم دوست از جنس مخالف دارید یا نه؟

از شما هم می خوام نظرتون رو درمورد این مطلب بگین تا درصورت نیاز اصلاحش کنم.

اول از همه باید بگم که " عشق گناه نیست " و تنها چیزی که گناهه اینه که این علاقه رو بدون افسار رها کنیم. اونوقت کارش به جایی می رسه که ...

هر آدمی بعد از بلوغ، یواش یواش در درون خودش میل به جنس مخالف رو حس می کنه؛ واین میل کاملاً فطریه و درهمه انسانها هست. خدا این میل رو قرار داده تا با تشکیل خانواده، شرایط رشد انسان فراهم شده و از طرفی هم نسل بشر منقرض نشه.

حال شما دو جوان رو درنظر بگیرید که هر دو بالغ شده و میل به جنس مخالف در هردو بیدار شده. یکی به سراغ ایجاد ارتباط می ره و دیگری هم خودش رو مدیریت می کنه تا سن ازدواجش برسه.

نفر اول که رفته دوست از جنس مخالف پیدا کرده یا با این دوستش ازدواج خواهد کرد یا اینکه ازدواج نخواهد کرد و غیر از این دو راه، راه دیگری وجود ندارد. ما نتیجه هر دو رو به طور خلاصه بررسی می کنیم.

اگه باهاش ازدواج نکنه ببینید چه اتفاقاتی واسش می افته:

1.   در ارتباط با این گزینه یا گزینه های دیگر که باهاشون رفیق شده، اگر از گزینه ای خوشش بیاد و رفته رفته عاشقش بشه( فعلاً فرض ما هم بر این است که قراره باهاش ازدواج نکنه)؛ اونوقت بعداً با هرکس دیگه ای ازدواج بکنه دیگه دلش مونده پیش عشق اولش. پس به همسرش نمی تونه محبت کنه و درنهایت گلایه های داخل خانواده و کمبود محبت طرفینی و خدایی ناکرده در بسیاری از موارد طلاق رسمی یا طلاق عاطفی.

      در این صورت یک لذت نامحدود بعد از ازدواج رو فدای لذت محدودِ (از نظر زمانی و کیفیتی) قبل از ازدواج کرده ولی پشیمانی دیگر سودی ندارد. موارد زیادی درجامعه سراغ دارم که حیف مجال بیانش نیست.

2. همه شنیدیم که می گن: "کافر همه را به کیش خود پندارد ". اگر جوانی که قبل از ازدواج سراغ جنس مخالف رفته با فرد دیگری ازدواج کند، گمان می کند وی هم قبلاً اینکاره بوده و دیگر به وفاداری اش اعتمادی نیست؛ چون زشتی این کار در نزدش از بین رفته؛ اگه یکی زیباتر، زیرک تر، دلرباتر، پولدارتر ازمن پیدا بشه و بیاد سراغ همسرم، ازکجا معلوم بهم وفادار بمونه؟ پس بی اعتمادی بسیار شکننده نسبت به شریک زندگی اش! وی را آزار می دهد. جستجوی مخفیانه موبایل همسر، گیر دادنهای اَلَکی به خاطر دیر آمدن، به خاطر چپ نگاه کردن و ... همه نشانه بی اعتمادی است که اگر ادامه یابد باز هم حداقل منجر به طلاق عاطفی شده و لذت زندگی را به عذاب دردناک تبدیل می کند و در بسیاری از موارد به طلاق می انجامد. به نظر شما چرا باید آدمی به خاطر یک کار موقتی و آسیب زا اینقدر خودش رو به دردسر بیاندازه؟ آیا بهتر نیست از همان ابتدا پیشگیری کنه؟!

3.    (این مورد را مجردها نخوانند).

از آنجا که در دوستی های نامشروع قطعاً پای شیطان درمیان است. بخصوص درمورد پسرها، تصورات شهوانی کثیف از دوستش را از همان اول دوستی یا در ادامه، در ذهن دارد. واگر این تصورات تحقق نیابد یا اگر نعوذبالله تحقق یابد(چون همیشگی نیست) لذت جنسی وی در نزد دوستش باقی می ماند و دیگر از همسرش لذت نمی برد. درنتیجه نمی تواند او را ارضا کند که این مورد بسیار آسیب زا هست. پس باز هم برای یک لذت محدود قبل از ازدواج لذت نامحدود بعد از ازدواج را از دست می دهد.

چون نمی خواهیم زیاد طولش بدیم می ریم سراغ موردی که اول دوست می شن بعد باهم ازدواج میکنن.

اگر شخصی قبل از ازدواج باکسی دوست شود بعد از مدتی هم با او ازدواج کند؛ این مسائل ایجاد می شود:

1.   چون عشق های زمینی خاصیت فروکش شدن بعد از وصال و بعد از گذشت زمان را دارند؛ پس در ابتدای رابطه دوستی اگر به درجه عشق نمره 100 دهیم بعد از چند ماه یا سال قطعاً از درجه آن کاسته خواهد شد

     (می گن سال اول ازدواج اگه زنه زمین بخوره، شوهره می گه: اِوا عزیزم، فدات بشم چیزیت که نشد؟ سال دوم می گه: کاش بیشتر دقت می کردی. سال سوم میگه: جلوی پاتو نگاه کن. سال چهارم می گه: مگه کوری؟ سال پنجم هم می گه: آخِش دلم خنک شد!!)

حال شما تصور کنید اگه این نمره بالای عشق (مثلاً 100) در ابتدای تشکیل زندگی مشترک باشه. دیگه تحمل مشکلات متعدد با عشق آسان می شه. بعد گذر زمان هم دیگه همدیگه رو باخصوصیات مثبت و منفی شناختن. ولی اگه زندگی مشترک با عشقِ فروکش کرده شروع بشه؛ با کوتاهی های احتمالی، مشکلات اقتصادی، دخالتهای والدین طرفین، آشکار شدن نقاط ضعف و ... از همان اول جنگ و دعوا شروع می شه (یادتون باشه در دوستی قبل از ازدواج چون باهم زندگی نمی کنن وبه دلایل دیگر، به راحتی مقدار قابل توجهی از نقاط ضعف طرفین پوشیده می ماند و شناسایی نمی شود).

2.    مورد بی اعتمادی زوجین به همدیگر، در این مورد که باهم ازدواج می کنن بیشتر هم هست. چراکه پیش خودشون فکر می کنن: این کسی که باهاش زندگی می کنم قبلاً یه بار حاضر شده به یک نامحرم که خودم باشه، بگه "بله"، حاضر شده بهش بگه" دوستت دارم" وخیلی حرفای دیگه. ازکجا معلوم دوباره سراغ نامحرم دیگه نره؟ اگه یکیبا ویژگی های بهتر ازمن پیدا بشه و بیاد سراغ همسرم، ازکجا معلوم بهم وفادار بمونه؟ اون که یک بار این کارو کرده! زشتی این کار واسش ریخته! و... .

3.   اگر احیاناً به خاطر فریب شیطان، (نعوذبالله) ارتباط نامشروع هم باهم داشته باشن. دیگه بعد از ازدواج مسائل تکان دهنده دیگه ای مطرح می شه که از گفتنشون معذوریم.

در انتها: یه چندتا سوال مطرح می شه که واسه یه عده دغدغه شدن؛ سعی می کنیم اونا رو به طور خلاصه بررسی کنیم:

1.   یعنی می گید خودمون واسه ازدواج دست به کار نشیم؟ اگه خودمون بفکر خودمون نباشیم معلوم نیست خانوادمون اونی که ما می خواییم رو انتخاب کنن. اونوقت مجبوریم تن بدیم به خیلی از مشکلات و ... ؟

جواب: اینکه خودتون به تنهایی دست به کار بشین و اینکه خانواده شما مستقلا واسه شما همسر پیدا کنن؛ هر دو اشتباهه. راه درست اینه که به افراد مورد اعتماد و خیر خواه دور و اطرافتون(که یکیش هم خانوادن تون هست) بسپارید شخص مناسبی با فلان ویژگی های مدِّ نظرِ شما پیدا کرده و به شما معرفی کنن. بعد تحت نظارت و کمک خانواده و دوستان مورد اعتمادتون درموردش تحقیق کنید؛ اگه به نتیجه رسیدید مقدمات آشنایی را از طریق خانوادتون فراهم کرده و بعد از خواستگاری و عقدکنان در دوره نامزدی بعد از عقد تا ازدواج(حداقل شش ماه و حداکثر نُه ماه تا یک سال) به هم عشق بورزین و درنهایت با یک عشق 100 درجه ای زندگی مشترکتون رو آغاز کنید. ان شاءالله مبارکه !!

2.  اگه دوست نشی سَرِت بی کلاه می مونه. کسی واسه ازدواج سراغت نمیاد و ... ؟

جواب: اولاً اگه دوست بشی کسی سُراغت میاد که نمی تونی بِهِش تکیه کنی. به همون دلایلی که گفته شد. ثانیاً راهکارش اینه که ازنظر تحصیلی و مهارتهای زندگی و ایمان و اخلاق خودتون رو تقویت کنید. چون افراد سراغ اشخاص مومن و قابل اعتماد، خوش اخلاق، کار بلد و مبتکر و تحصیل کرده می روند. البته زیبایی ظاهری هم از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. ولی کسی که زیبایی و اندامش را به نمایش می گذارد تا همسر بیابد باید بداند زیباتر و خوش تیپتر از او هم خدا آفریده؛ پس اگر به خاطر اینجور چیزها سراغتان بیایند بدانید به احتمال بسیار زیاد یک روزی به همین دلایل سراغ دیگری هم می روند. درضمن مردها واسه زندگی مشترک سراغ افراد پاک و نجیب می روند نه ... . درثانی شما پاک زندگی کنید و باقی را به خدا بسپارید. این خداست که ...

3.   با دوستی قبل از ازدواج طرف رو می شناسیم؛ اگه مناسب بود ازدواج می کنیم. پس ارتباط قبل از ازدواج فرصت شناختن را به ما میدهد؟

جواب: اولاً به خاطر زیر یک سقف زندگی نکردنِ قبل از ازدواج، بسیاری از نقاطِ پوشیده شخص پنهان می ماند و وی می تواند به راحتی ویژگی های مثبتش را درذهن شما بزرگ جلوه کند به طوری که ویژگی های منفی وی را نبینید. ثانیاً به دلیل ارتباط عاطفی ایجاد شده بین طرفین، دیگر توانایی دیدن نقاط منفی ازبین می رود چون عشق، عاشق را کَر و کور می کند. ثالثاً خود اینکه وی حاضر می شود به شما درحالی که فعلاً نسبت به او بیگانه هستید عشق بورزد و به راحتی احیاناً دست در دست شما بگذارد این خودش یک امتیاز منفی بزرگ است و همین کافی است که او لیاقت همسر شما بودن را از دست بدهد.

4.    این دوستی با جنس مخالف مُد شده و خیلی ها این کارو می کنن. اگه ما نکنیم بهمون می گن عقب مونده و ... ؟

جواب: اولاً هرچیزی که مُد بشه دلیل نمی شه ما هم انجامش بدیم. بالاخره هر چیزی حدّی داره؛ اگه یه روز همه نجاست خوار بشن ما هم باید بشینیم و ...؟ حد قرمز ما برای تبعیت از عُرف جامعه، اول حلال و حرام الهیه، دوم حکم عقله و سوم هم فرهنگ اسلامی ملی خودمون. یعنی اگه چیزی با این سه مخالفت نداشته باشه می پذیریم وگرنه می ندازیمش تو چاه فاضلاب! خدا درجای جای قرآن می فرماید: " اَکثَرُهُم لا یَعقِلون" ،" اَکثَرُهُم فاسقون" ،" اَکثَرُهُم لایَعلَمون". اینها درمورد افراد جامعه بخصوص آخرالزمانی هاست. حالا که برفرض همه هم فاسق و جاهل و ... باشند دلیل نمی شود ما از آنها تبعیت کنیم. ما باید بر اساس محور حق برویم و به آنها هم کمک کنیم تا توبه کنند.

التماس دعا/ موفق باشید.

می‌توانید این مطلب را در شبکه‌ی اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn اشتراک در کلوب افسران

دیدگاه‌ها   

0 #5 گرمسارنوید 2016-12-12 23:34
سلام
من خودم از اون دسته افرادی هستم که به شدت با این معضل چرت اجتماعی دوستی دختر و پسر که از غرب هم اورده شده مخالفم
و همیشه سعی کردم که با حرفام رفیقای دور و ورم رو مجاب کنم که این کار غلطه و خودتونو گول نزنید
حرفای شما خیلی زیبا و در عین حال عین واقعیت هست و من از حرفاتون در گفتگو هام استفاده خواهم کرد
من یه پسرم و در بین پسرای هم سن خودم دارم زندگی میکنم و حرفایی رو میشنوم که خیلیاتون نمیشنوید
دختر خانومای عزیز ارزش خودتونو واسه این همجنسای
بی ارزش من پایین نیارید
پسرا اکثرا تنها و تنها به خاطر رابطه ی جنسی میان سراقتون
و یه پسر خودش بدش میاد که خواهرش یا نانوسش با پسر غریبه دوست باشه
پس خودتونو گول نزنید و ارزشمند باشید
ممنون از مطلبتون
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #4 khoyAliakbar Zeynali 1396-01-01 22:29
با سلام!
ممنون از سایت خوبتون و مطالب عاالیش!
ببخشین من یه نوجوان هستم میخوام باهاتون آشنا بشم.
من یه نابینا هستم و درخاست دارم سایت رو زیاد گرافیکیش نکنین تا صفحه خوانهای ما هم بتونن بخونندش.
دوباره ممنون بابت مطالب ارزنده تون!

------------------------------------------------------------
با سلام و عرض ادب و تشکر:

در خدمتتون هستیم. چشم. سعی میکنم از این به بعد گرافیک سایت رو بیشتر نکنم.

سپاس
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
+1 #3 اردبیلنیازی 1394-09-29 02:56
واقعا هم منطقی و هم واقع بینانه هستش. ممنون از شما ...
چه طور می تونم پسرم رو باهاتون آشنا کنم ؟
***********************************************
پاسخ مدیر سایت :
تشکر از حضور و حسن نظر شما.
لطف کنید از طریق قسمت تماس با من شماره تماس خود را برای من ارسال نمایید.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
+3 #2 خواف .خراسان رضویعلی جوانشیری 1394-09-09 21:58
واقعا مفید بود ممنون

*********************************
پاسخ مدیر :
با سلام و سپاس از حضور و حسن نظر شما ...
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
+5 #1 مینابمهرداد.ر 1394-03-24 17:43
خوب و مفید :-)
ممنون

""""""""""""""""""""
پاسخ:
خواهش می‌کنم آقا مهرداد. از اینکه واسش وقت گذاشتی ممنونم.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر

نظر شما چیست؟!


رنگارنگ

دلیل گریه مجدد خانواده شهید مطهری چند ساعت پس از دریافت خبر شهادت!

آیت‌الله مطهری در حدود ساعت ده و نیم شب به شهادت رسید. چند ساعت از دریافت خبر شهادت می گذشت و خانواده استاد و دوستان همه بیدار و ناراحت بودند. حادثه ای باعث شد یکباره صدای گریه و ناله همگان بلند شود.

« زنگ ساعت در حدود ساعت سه نیمه شب به صدا درآمد، ساعتی که استاد برای نماز شبش تنظیم کرده بود! »

روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

پرسش و پاسخ (تصادفی)

شبهه منبع گزارش برخی وقایع مخفی تاریخ

شبهه:

روحانیون, نحوه رحلت پیغمبر، روز مرگ و محل دفن حضرت فاطمه رو نمیدونن و میگن مشخص نیست, ولی مکالمه اسب شمر رو مو به مو از حفظ هستن !!

ادامه مطلب...

سایر سنگرهای سایبری من

ما 24 مهمان و یک عضو آنلاین داریم
  • GeorgeGog

RSS

آمار سایت

68944
امروز59
دیروز85
این هفته190
این ماه1085
مجموع68944
Statistik created: 2018-04-23T20:07:48+04:30

این صفحه را می‌توانید به اشتراک بگذارید

درباره من

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام
اینجانب طاهر بفراجردی
متولد آذرماه سال 1366 بوده و هم اکنون در سایه‌سار بی‌بی دوعالم حضرت فاطمه معصومه (س) مشغول تحصیل در سطح چهار حوزه علمیه قم و همچنین دوره کارشناسی ارشد رشته حقوق بین‌الملل، در مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) قم هستم.
از اینکه وقت گذاشته‌اید و لحظاتی خودتان را میهمان سفره وبسایت حقیر نموده‌اید، نهایت سپاس و امتنان را دارم.
در صورت داشتن نظر خاص یا پیشنهاد و انتقادی، می‌توانید از منو " تماس با من " سایتم اقدام نمایید.
همچنین سؤالاتتان را هم می‌توانید از طریق منو " طرح پرسش جدید " ارسال نمایید.

با ارزوی قلبی سرشار از عشق و معرفت به رب‌ّ الارباب هستی و همه‌ی اولیای الهی برای خود و همه‌ی شما خوبان .     التماس دعا